Comeback

Původní český seriál, který se hlásí k žánru sitcomu, pochází z dílny televize Nova. První díl byl odvysílán v září 2008 a poslední v říjnu 2011. Vznikly tak dvě série obohacené ještě o bonusové silvestrovské díly.

Comeback je tak trochu workshopovým projektem, neboť jeho námět i scénář vznikaly prostřednictvím Sitcom Projektu, jež vyhlásila televize Nova na jaře 2007. Zde se dal dohromady tým, který má na svědomí obě řady seriálu, a který vedl Tomáš Baldýnský. 

Comeback se drží sitcomových zásad – odehrává se na omezeném počtu míst, pouze s malým počtem postav, které se navíc příliš nevyvíjí, a každý díl je spíše rozvedeným vtipem, nezakládá se tu na nějaké dramatické události. 

Dějová linka seriálu je poměrně jednoduchá. Vyhaslá popová hvězda Tomáš Pacovský (Tomáš Matonoha), kterému se přezdívalo Tomi Paci, se snaží uživit coby majitel obchodu s hudbou. Život mu však neustále komplikuje svérázný bratr Ozzák (Martin Dejdar), metalový fanoušek, který v obchodě prodává. Problém je v tom, že Ozzák hudbu vlastně prodávat nechce, protože „ta jeho“ metalová není přeci zboží a ten zbytek nestojí ani za řeč. Obchod moc nekvete, ale záchrana přichází v nové prodavačce Marcelce (Dana Batulková), která je zároveň Paciho velkou, leč přestárlou fanynkou. K tomu ještě tato svérázná bratrská dvojka vychovává dospívající dceru Tomáše Ivu (Kristýna Leichtová). Ta je nakonec z celé rodiny nejdospělejší a vlastně se stará o domácnost. Její nejlepší kamarádka Saša (Marie Doležalová), jež je přesvědčená o své neviditelnosti, bydlí hned přes chodbu i se svým otravným dvojčetem Lexou (Matouš Ruml), který je do Ivy zamilovaný. Jejich matka Simona (Simona Babčáková) pak hlavně Ozzákovi čepuje pivo v blízké hospodě.

Svérázná partička hlavních postav se snaží o klasický sitcomový humor plný vtipných hlášek a odkazů na hudbu. Seriál byl přijímán rozporuplně, ale své fanoušky si našel. V roce 2008 a 2009 se umístil v divácké anketě ANNO na třetím místě, coby nejoblíbenější pořad a Martin Dejdar se stal Mužem roku 2008. 

Obsazení

Režie 

Jiří Novák, Petr Fišer, Jaroslav Fuit, Jakub Sommer, Ján Novák.

Scénář

Tomáš Baldýnský, Vladimír Škultéty, Tomáš Holeček, Richard Malatinský, Petr Vydra, Zdeněk Zapletal, Ondřej Ládek, Ladislav Karpianus.

Kamera

Viktor Smutný, Vít Bělohradský.

Hrají

Martin Dejdar, Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Jiří Maria Sieber, Helena Vondráčková, Karel Gott, Stanislav Hložek, Norbert Lichý, Marek Vašut, Tomáš Hanák, Tomáš Baldýnský, Jitka Sedláčková, Vlastimil Harapes, Monika Žáková, Zuzana Bydžovská, Věra Kubánková, Olga Schmidtová, Luboš Veselý, Lukáš Jůza, Jakub Gottwald, Pavla Tomicová, Václav Neužil ml., Jana Břežková, Jan Cina, Roman Mrázik, Jitka Smutná, Jiří Hána, Jana Plodková, Naděžda Prchalová-Vicenová, Josef Zyka, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Polášek, Lucie Borhyová, Andrea Černá, Jan Szymik, Eduard Jenický, Jan Vlas, Jana Holcová, Karel Zima, Josef Vrána, Miroslav Večerka, Lenka Loubalová, Jiří Bábek, Marcela Nohýnková, David Máj, Mariana Prachařová, Leoš Noha, Roman Štabrňák, Kamil Švejda, Martin Matejka, Štěpán Škorpil, Marcela Holubcová, Malvína Pachlová, Michal Wondreys, Jiří Košťál, Jiří Bartoň, Lucie Hadašová, Karel Hanzálek, David Vaculík, Marek Pospíchal, Ján Zeman, Michaela Homolová, Martin Hub, Václav Skála, Jan Maršál, Marie Málková, Magdalena Zimová, Nikol Kouklová, Petr Dvořák, Marie Pochobradská.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC