Chůva k pohledání

Sitcom, který vzbuzuje tak rozdílné vášně, jako málokterý podobný kus v tomto žánru. Příběh je velice banální a variuje prastaré téma Pretty Woman: podvedená a z práce vyhozená Fran Fineová (Francie Drescher) se stává podomní prodavačkou. Díky nové práci se ocitá u dveří domu mladého boháče Maxwella Sheffielda (Charles Shaughnessy).

Ten právě hledá chůvu pro své ratolesti, syna Brightona (Benjamin Salisbury), kterému je deset a má své klukovské záliby, teenagerku Maggie (Nicholle Tom) a maličkou Grace (Madeline Zima). A tak místo toho, aby Fran zbavil kufříku narvaného kosmetikou, přijme ji Maxwell na zkušební dobu jako chůvu. To ještě netuší, jak prostořekou ženskou, s bláznivými účesy i svérázným pohledem na svět si do domu nasadil. A i když se zpočátku zdá, že toto spojení nemůže fungovat, vydrží neuvěřitelných 146 epizod.

Ovšem nejde jen o střet americké smetánky Maxwellovy rodiny a jejích přátel a umluvené, ale citlivé holky z Quensu. Fran si svým přímočarým způsobem brzy získá srdce dětí a postupně i respekt Maxwella, takže se z vdovce a jeho dětí postupně stává spokojená, ne-li rovnou šťastná rodina. 

Seriál má navíc jednu obrovskou stálici, a není jí žádná z hlavních postav. Vtip, ironii, sarkasmus dodává seriálu sluha Niles, kterého si s absolutním odhodláním a radost doslova užívá Daniel Davis. Niles jako majordomus klidně pozoruje cvrkot rodinného života, a téměř pro každého člena rodiny, ale především pro kopu přátel, a to i těch takzvaných, má vždy v rukávu nějaký bonmot, urážku, narážku, která prostě nemůže nechat bránici žádného člověka v klidu. Jednotlivé díly navíc spojuje jímavá úvodní píseň, kterou speciálně pro tento seriál stvořila i nazpívala Ann Hampton Callaway. 

Není proto divu, že seriál obdržel cenu Rose d'Or, cenu Emmy, a k ní dokonce třináct nominací! Hlavní herečka Francie Drescher byla navíc za Fran dvakrát nominována na Zlatý glóbus. Že se pro Drescherovou jedná o citovou věc, svědčí i fakt, že celou řadu drobných dějových zákrut točících se kolem života hlavní postavy brali scénáristé přímo z osobního života herečky. Sarkastický vtip, bizarní účesy, svérázný pohled na svět a zkoprnělá americká smetánka, to dohromady jsou lákadla, pro která má smysl dát seriálu alespoň šanci.

Obsazení

Režie

Gail Mancuso, Will Mackenzie, Fran Drescher, Paul Miller, Lauren MacMullan.

Scénář

Ivan Menchell, Bill Lawrence.

Hrají

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall, Ann Morgan Guilbert, Lainie Kazan, Darryl Hickman, Andrew Levitas, Harry Van Gorkum, Sophie Ward, Ian Abercrombie, Dan Aykroyd, James Marsden, Joseph Bologna, Bess Armstrong, Catherine Oxenberg, Robert Vaughn, John Astin, Rosie O'Donnell, Whoopi Goldberg, Coolio, Pamela Anderson, Robert Culp, Ian Buchanan, Ivana Milicevic, Nikki Cox, Rob Corddry, Dakin Matthews, Marianne Muellerleile, Elton John, Margaret Cho, Ray Charles, Kathryn Joosten, Andrew Steel, Thomas Dekker, Jake Richardson, Richard Fancy, Sparkle, Nancy Lenehan, Lance Reddick, Michael Bacall, Paolo Seganti, Joan Collins, Maria Conchita Alonso, Hugh Grant, Jackie Tohn, Philip Casnoff, Donna Cherry, Hal Linden, Judith Hoag, Eric Braeden, Chris Elliott, Lauren Tom, Jane Seymour, Joe Lando, Billy Ray Cyrus, Elizabeth Taylor, Donald Trump, Efrem Zimbalist Jr., Chevy Chase, Céline Dion, Nora Dunn, Ron Melendez, Barbra Streisand, Liz Torres, Caroline Rhea, ad.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC