Cesta do pravěku

Úžasný fantasticko-dobrodružný film z dílny legendárního Karla Zemana nepřestává fascinovat diváky ani po šedesáti letech. Výpravné dobrodružství malých kluků, kteří se ocitnou v neuvěřitelném pravěkém světě, vyniká i dnes svou animací, speciálními efekty a nenuceností, s níž diváky, zvláště ty malé, seznamuje s prehistorií naší planety Země.

Vše začíná, když čtveřice kluků narazí na zkamenělinu trilobita, tvora, o kterém vědí, že už miliony let neexistuje. Shodou okolností jej naleznou u jeskyně, kterou teče i malá říčka. Rozhodnou se, že na malé loďce prozkoumají, co se za jeskyní skrývá. Stane se něco neuvěřitelného, postupně totiž proplouvají dobou ledovou, Třetihorami, Druhohorami, Carbonem a Silurou, až se ocitnou v pravěku. Všude kolem nich vládnou dinosauři a další pravěcí obyvatelé planety Země. Kluci začnou fascinovaně prozkoumávat nejbližší okolí a postupně se dostávají hlouběji a hlouběji. Při tom všem se potkávají s nejrůznějšími tvory a jejich neuvěřitelné dobrodružství je občas i dosti nebezpečné. Vždy se jim ale podaří ve zdraví se ze všeho dostat. 

Toto nádherné a dech beroucí dobrodružství přiková k obrazovkám diváky všech generací. Je to nezapomenutelný film, kde se Karlu Zemanovi podařilo oživit pravěkou faunu i flóru velmi realisticky, čímž potvrdil, že je nekorunovaným králem české animace, ovšem světového charakteru. Úžasná atmosféra filmu doplněná vynikající hudbou E. F. Buriana navíc nutí každého, aby se o kluky bál, jako by tam měl své vlastní sourozence, prožíváte tak s nimi každičký krok a objevujete neuvěřitelný prehistorický svět. 

Obsazení

Režie

Karel Zeman

Scénář

Karel Zeman

Kamera

Václav Pazderník, Antonín Horák.

Hudba

E. F. Burian

Hrají

Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták, Bedřich Šetena. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC