Californication

Když se v roce 2007 na televizních obrazovkách objevil komediální seriál Californication, říkalo se, že je zde další Sex ve městě, ovšem pro muže a o mužích. Stanice Showtime vsadila na oblíbený žánr seriálu, který se jen hemží vztahy, erotikou, ale také ironií a sarkasmem, vše ovšem viděno mužskou perspektivou, takže je děj maličko peprnější, než v seriálech plných dámského hašteření, slz a srdceryvných scén.

V hlavní roli Hanka Moodyho exceluje David Duchovny, kterého by po Aktech X nikdo v takové roli nečekal, ovšem producenti měli šťastnou ruku, neboť Hank v jeho podání je nejen uvěřitelnou postavou, ale hlavně živou, která zakouší všemožné polohy nejen v ložnici, především však v životě.

Děj seriálu se točí kolem Hankových nikdy nekončících avantýr se ženami. Většinou jde o jednorázovky na jednu noc. Hank byl totiž úspěšným autorem knihy „Bůh nás nenávidí všechny“, leč při práci na druhé knize zjišťuje, že se ocitl ve tvůrčí krizi a není schopen napsat jedinou větu. Navíc ho opustila bývalá partnerka, Karen (Natascha McElhoneová), s níž má dospívající dceru Beccu (Madeleine Martinová). Svůj žal, nejistoty, zklamání utápí v přemíře alkoholu, drog a sexu. Hank však není jen ztroskotanec s pěknou tváří a šarmem, který užívá života svobodného muže. Snaží se najít ztracenou půdu pod nohama, vrátit se k psaní a také být otcem. 

Tato možná na první pohled podivná směsice sexuální otevřenosti a amerického rodinného seriálu je tak akorát říznutá správnou dávkou humoru, sarkasmu a ironie, takže vše k sobě sedí, jako dobře namíchané Martini. Californication není seriál pro upejpavky a stydlivky, ale chcete-li se pobavit trochu méně klasicky, určitě si nenechte ujít Hankův svérázný pohled na svět. Prozatím bylo odvysíláno šest řad seriálu. 

Obsazení

Režie

Stephen Hopkins, Scott Winant, Michael Lembeck, Bart Freundlich, Ken Whittingham,Tucker Gates, Scott Z. Burns, John Dahl, David Von Ancken, David Duchovny, Michael Lehmann,Jake Kasdan, Lance Barber, Helen Hunt, Seith Mann, Michael Weaver.

Scénář

Tom Kapinos

Kamera

Peter Levy, Michael Weaver.

Hudba

Tyler Bates, Tree Adams.

Hrají

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon,Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino,Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino,Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Lance Barber, Judy Greer, Camille Langfield,Michelle Lombardo, Jon Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter,Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins,Mark Margolis.  

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC