Arrow

Seriál, který kombinuje dětskou touhu po dobrodružství, odvaze a spravedlnosti s komplikovanými milostnými vztahy, s tajemstvím, napětím a nebezpečím. Seriál plný akce, lásky, ale i temnoty.

Po několikaletém nedobrovolném exilu se do svého města, Starling City, vrací muž s téměř nevyčerpatelným bankovním kontem, Oliver Queen. Byl nalezen na ostrově kdesi v Tichém oceánu, po pěti letech, které musel strávit jako Robinson Crusoe sám se svými schopnostmi k přežití. Nicméně právě tento pobyt z něj udělal nového člověka, v tomto má hlavní hrdina blízko k svému slavnějšímu příbuznému, k Supermanovi. Oliver Queen se nejprve vrací „do normálu“ sbližuje se s rodinou a lidmi, kteří tvořili okruh jeho známých a blízkých (s milující matkou Moirou, se sestrou, která je Oliverovi téměř blížencem, Theou, s kamarádem a druhem Tommym Merlynem, ale také s bývalou milenkou Dinah „Laurel“ Lance, která obviní Olivera ze smrti její sestry). Na druhou stranu je ale povolán k jinému úkolu, proto musí v noci vytvořit svého dvojníka, novou tvář, muže s lukem a šípy, Střelce, Arrowa, který za nocí se svými zbraněmi bojuje proti všemu křivému, zlému, podvodnému, proti zločinu ve všech jeho formách a podobách. Nicméně jeho pouť není jen cestou za spravedlností, ale také putováním, která má směřovat k očištění celého jeho rodu a odhalení své vlastní, vnitřní totožnosti.

Olivera Queena hraje Stephen Amell, známý do té doby spíše s komediálních či romantických seriálů, tady ovšem předvádějící muže, který v reálném životě přebírá velikou rodinnou firmu, hledá svou životní lásku a v noci ještě střeží klid města Starling City a bojuje s nejrůznějšími podobami organizovaného zločinu.

Oliverovu matku hraje Susanna Thompson, Arrowu a Oliverovu bývalou přítelkyni zase Katie Cassidy. Na seriálu se podílela v rolích dominantních v jednotlivých dílech celá řada zajímavých hostujících herců a hereček. Uveďme alespoň Kelly Hu jako ženu-zabijáka China White proplétající se jako soupeř Arrowa několika díly. Nebo Jessicu De Gouw, která se objeví jako přitažlivá Helena Bertinelli, dcera mafiánského vůdce. Ta na sebe v noci bere masku vražedkyně a Lovkyně (Huntress).  

Obsazení

Režie

David Nutter, David Barrett, Guy Norman Bee, Michael Schultz, David Grossman, Kenneth Fink, John Behring, Vincent Misiano.

Scénář

Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg, Geoff Johns.

Kamera

Gregory Middleton 

Hudba

Blake Neely 

Hrají

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Susanna Thompson, Paul Blackthorne, Colin Donnell.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC