American Horror Story

Americký hororový seriál z produkce tvůrců veleúspěšného seriálu Glee nebo Plastická chirurgie s.r.o se na televizních obrazovkách objevil v roce 2011 a prozatím do roku 2015 byly odvysílány čtyři série. Již je však připravována pátá, které by se měli fanoušci dočkat na podzim roku 2015.

Úspěšný seriál nesleduje po celou dobu jednu dějovou linku, ale každá série představuje samostatnou minisérii odehrávající se v rozličných dobách i na různých místech. Výhodou seriálu tedy je, že není třeba sledovat vše od začátku, byť se některé postavy objevují ve více dílech různých sérií.

První série zpětně přejmenovaná na American Horror Story: Murder House sleduje osudy rodiny, která se přistěhuje do L. A., aby zažehnali rodinnou krizi a začali znovu do začátku. Z počátku ideální dům, který si koupí, má však ještě další obyvatele kromě svých nových majitelů, a tak netrvá dlouho a v domě se začnou dít podivné věci. Druhá série, American Horror Story: Asylum, se vrací do minulosti, do šedesátých let a vypráví o osudech pracovníků i pacientů ústavu pro duševně choré zločince. Samozřejmostí je šílený lékař, ale ani zde nechybí duchařská tematika, objevuje se zde jeptiška posedlá ďáblem nebo dokonce i mimozemšťané. Ve třetí sérii, American Horror Story: Coven, se tvůrci zaměřili na další populární téma, čarodějnice. Jsme tak svědky bojů několika klanů o post nejvyšší, ale také neustálé konflikty čarodějnic se svými protivníky a lovci. Čarodějnice jsou takřka ohroženým druhem. Podaří se jim tedy přežít? Čtvrtá série, American Horror Story: Freak Show, je nakonec neuvěřitelnou přehlídkou rozličných zrůd a příšer, které jsou vyloučeny ze společnosti a musí se tak vlastně neustále brát o svou existenci. 

Seriál pracuje se všemi oblíbenými duchařskými, hororovými i fantazy prvky a postavami, není tedy divu, že patří v současnosti k velmi populárním a stále si získává nové a nové příznivce. Doufejme, že ani u páté série nepřestane běhat mráz po zádech a že se setkáme s jednou z nejpopulárnějších hereček sérií, Jessicou Lange.

Obsazení

Režie

Alfonso Gomez-Rejon, David Semel, Ryan Murphy, Bradley Buecker, Michael Uppendahl.

Scénář

Ryan Murphy, Brad Falchuk, Tim Minear, James Wong.

Kamera

Christopher Baffa

Hudba

James S. Levine

Hrají

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Frances Conroy, Lily Rabe, Dylan McDermott, Taissa Farmiga, Kathy Bates, Angela Bassett, Jamie Brewer, Emma Roberts, Connie Britton, Alexandra Breckenridge, Denis O'Hare, Joseph Fiennes, Zachary Quinto, Gabourey Sidibe, Lady Gaga, John Carroll Lynch, Kate Mara, Danny Huston, Michael Chiklis, James Cromwell, Finn Wittrock, Alexander Dreymon, Lizzie Brocheré, Chloë Sevigny, Josh Hamilton, Morris Chestnut,Clea DuVall, Patti LuPone, Neil Patrick Harris, Leslie Jordan, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Mare Winningham, Franka Potente, Grace Gummer, Jenna Dewan-Tatum, Chris Zylka, William Mapother, Adam Levine, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Adina Porter, Matt Ross, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder,Rebecca Wisocky, Britne Oldford, Chelsey Valentine, Michael Graziadei, Ian McShane, Fredric Lehne, Rebecca Metz, Brooke Smith, Mark Margolis, David Chisum, Chris McGarry, Teddy Sears,Drew Powell, Scott Lawrence.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC