2 $ocky

Seriál, který se celý motá kolem dvojice mladých kamarádek a jejich velkého snu. Představte si dvě úplně rozdílné holky, které spolu bydlí a ještě se potkávají při práci, kterou právě nemusí. A i když každá přichází do společného příběhu s jinou minulostí, nakonec je společná touha spojí v jednom velkém přátelství.

V kavárně Williamsburg Diner, v proslulé části New Yorku Brooklyn, se za jedním pultem potkávají Max Blacková (Kat Dennings) a Caroline Channingová (Beth Behrs). Max nepřál osud od začátku, už v raném dětství byla zvyklá na nuzné poměry, a tak přežívá jen díky svému velkému snu. To Caroline je na tom snad ještě hůř: kdysi si žila s rodiči v komfortu, ale nevraživost jejího otce ji přivedly až do skromného podnájmu a za bar pult. I ona ale sní společný sen. Obě kamarádky, i když jsou rády, že vyjdou od výplaty k výplatě, touží po vlastní malé útulné cukrárně, ve které by prodávaly určitě skvělé a oblíbené dorty. A tak s nimi prožíváme nejrůznější smutné, ale zejména komické situace a sledujeme jejich snahu dojít ke své metě – na konci každé epizody se totiž před divákem objevuje částka, kterou musí holky sehnat, aby mohly začít podnikat. Do začátků nepotřebují moc, pouhých 250 tisíc amerických dolarů. 

Děj by se asi po jisté chvíli stal nudným a vtipy by se rychle okoukaly, kdyby s nimi ve Williamsburg Diner nepracovali ještě další aktéři, kteří vnáší do seriálu nové humorné polohy. Na jedné straně je to malinkatý Korejec a vlastník podniku Han Lee (Matthew Moy), na straně druhé ukrajinský kuchař a muž se svérázným pohledem na svět Oleg Golishevsky (Jonathan Kite). Pokladního dělá Earl (Garrett Morris), který má za sebou více než 70 let života. 

Když už se zdá, že obhroublé, ale svým způsobem groteskní hlášky Olega přestávají fungovat, doplní humoristický náboj další postava, která si svou bizarností nezadá s ostatními. Je jí sousedka obou dívek, Polka, majitelka firmy s unikátním názvem - Sophiina volba. Její jméno je Sophie Kachinsky a brilantně ji hraje Jennifer Coolidge. Mimochodem, jak důkladně vzali herci a herečky natáčení, lze sledovat i na jedné maličkosti: všichni ti asiaté a východoevropané mluví v seriálu zvláštní lámanou angličtinou, ale přitom jsou to rodilí Američané, takže se vlastně museli naučit komolit jednak svůj rodný jazyk, ale i jazyk svých předků. I proto nepřekvapí, že seriál obdržel tři nominace na cenu Emmy, a jednu z nich dokonce proměnil.

Obsazení

Režie

Scott Ellis, James Burrows, John Fortenberry, Fred Savage, Ted Wass, Julie Anne Robinson, Don Scardino.

Scénář

Whitney Cummings, Michael Patrick King, ad.

Hrají 

Kat Dennings, Beth Behrs, Garrett Morris, Jonathan Kite, Matthew Moy, Jennifer Coolidge, Nick Zano, Brooke Lyons, Ryan Hansen, Gilles Marini, Sandra Bernhard, Austin Falk, Brian Gross, Marsha Thomason, Shoshana Bush, Travis Van Winkle, Carla Gallo, Laura Spencer, Dale Dickey, Brittany Renee Finamore, Fay Wolf, D.C. Douglas, Ashley Wood, Josh Pais, Tracy Vilar, Steven Weber, Marcus Choi, Cedric the Entertainer, Chad Michael Collins, Sean Moran, Allison Dunbar, Missi Pyle, Mary Jo Catlett, Irene Choi, Rachel Marie Burgess, Jady Bodenhamer, Lindsay Lohan, Kim Kardashian West, Desiree Louise, Brian George, William Schallert, Hal Linden, Nick Baga, Elizabeth Ho, Frances Shaw, John Ruby, Blake Hood, Daryl Crittenden, Craig Frank, Annet Mahendru, Eric Zuckerman, Eric André, Julia Cho, River Alexander, Nick Jameson, Beth Lacke, Mary Lynn Rajskub, Masaši Odate, Lauren Benz Phillips, Jill Basey, Bruno Amato, Lily Aldridge, Michael Cornacchia, Drew Droege, Vincent M. Ward, Eric Tiede, Mitch Silpa, Connie Sawyer, Allan Rich, Lilah Richcreek, Valerie Harper, Martha Stewart, Jeff Garlin, J.J. Totah, Morgan Krantz, Rose Abdoo, Jimmy O. Yang, Diane Delano, Ian Reed Kesler, John Brotherton, Elizabeth Regen, Jake Elliott, Martha Hunt, Stephanie Allynne, Dan Warner, Ben Lawson, Adam Irigoyen, Mary Scheer, 2 Chainz, James Pumphrey, Veanne Cox, Jessica Chaffin, James Patrick Stuart, Peter Mackenzie, Dana DeLorenzo, Rebecca Corry. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC