Sport

Skoky na lyžích: Turné čtyř můstků

Turné čtyř můstků

Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen – čtyři jména a každému fanouškovi zimních sportů je jasno. TURNÉ!

Turné čtyř můstků se i tentokrát koná na přelomu roku v Německu a Rakousku. Komentátorský tým Eurosportu se už těší na diváky, kromě komentátora Radka Barkmana jsou v něm také jeho kolegové a bývalí reprezentační skokani Jakub Jiroutek a Jan Mazoch.
Turné čtyř můstků, to je více než půl století tradice a úchvatná atmosféra. Poprvé se Turné skákalo v roce 1952, dvakrát se v historii na nejvyšší stupeň postavil jako vítěz český skokan – legendární Jiří Raška v roce 1971 a o 35 let později Jakub Janda po dramatickém souboji s Ahonenem. Na Turné startovali i oba současní spolukomentátoři Eurosportu Jakub Jiroutek a Raškův vnuk Jan Mazoch. Jak si oba pamatují Turné? Jaké jsou to vlastně závody?

Váš tip na vítěze? Rakušané vládnou už šest let...

Jakub Jiroutek: Severin Freund.
Jan Mazoch: Tentokrát někdo z německých nebo norských skokanů Rakušany porazí.

Na startu Turné by neměl chybět i nejlepší český skokan Roman Koudelka. Rodák z Turnova, který prý skokanské boty obul ještě dříve, než se naučil číst a psát, vyhrál loni čtyři závody SP. Letos vstoupil do sezony změn, které mu naordinoval trenér Schallert a které ho mají vynést do skokanského nebe. Loni na Turné Koudelka neuspěl, kam dolétne po letošní tvrdé letní přípravě? Turné i pro něj bude vrcholem sezóny.

Roman Koudelka: Turné čtyř můstků, to je samostatná kategorie, ty závody mají úžasnou atmosféru, vždy jsou neskutečně nabité a krásné. Turné bude, a nejen pro mne, vrcholem této sezony. Ale já se těším na všechny závody, na celou zimu. Není žádným tajemstvím, že vyhrát Turné čtyř můstků a celkově světový pohár, to je můj sportovní sen.

Jaké jsou Vaše pocity ze spolukomentování pro Eurosport?

Jakub Jiroutek: Moje spolupráce s Eurosportem je staršího data, spolukomentoval jsem už s Janem Homolkou MS v roce 2009. Letos bude spolupráce zatím nejširší. Baví mne to a jsem rád, že reakce diváků i známých je pozitivní.
Jan Mazoch: Poprvé jsem spolukomentoval už v roce 2010, mám dobré pocity z toho, že se mohu s diváky Eurosportu podělit o své zkušenosti, podrobněji popsat a přiblížit dění kolem skoků díky tomu, co jsem za svého závodního působení pochytil. Tuto sezonu jsme si spolukomentování rozdělili s Jakubem Jiroutkem a moc se na závody těším.

Turné čtyř můstků

Sport
Foto Eurosport
Eurosport 1 HD úterý 29. 12. Můj TV program

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC