Sport

Biatlonové a snowboardové medailové naděje na Eurosportu

Biatlonové a snowboardové medailové naděje na Eurosportu

Zimní olympijské hry bude Eurosport vysílat od 9. do 25. února, téměř 24 hodin denně na obou programech E1 a E2.

Nejen ledním hokejem je člověk živ, můžeme-li parafrázovat jedno známé přísloví. Během Zimních olympijských her v Pchjongčchangu se čeští a slovenští sportovní fanoušci nepochybně soustředí i na další sporty. Medailové naděje hledejme mimo jiné v biatlonu, alpském lyžování a snowboardingu. Budeme se radovat z olympijských medailí pro české a slovenské barvy?

Biatlon

Vzpomínáte na Soči? Jaká to byla biatlonová olympiáda! Doslova medailová fantazie. Jaroslav Soukup třetí ve sprintu, Ondřej Moravec druhý ve stíhačce a třetí v závodu s hromadným startem, v němž brala stříbro mezi ženami Gabriela Koukalová, stříbrná byla i smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Koukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec. Pět medailí v 11 závodech! A je jich nakonec šest, protože ruská ženská štafeta byla diskvalifikována a česká ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Koukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková obdržela zasloužené bronzové medaile. Čeští biatlonisté vybojovali v Soči 6 medailí, v jejich počtu byla Česká republika s Norskem nejúspěšnější zemí. Laťka nastavená v Soči je strašně vysoko. Bývalá reprezentantka Barbora Tomešová na Eurosportu druhou sezonu spolukomentuje biatlonové závody a rychle získala zájem diváků i médií. Jak vzpomíná Bára Tomešová na Soči a české úspěchy: „To byl smutný příběh, sezonu jsem začala nadějně, v Östersundu jsem dojela na 19. místě, ale chytla jsem nějakou nemoc a nakonec sezonu předčasně kvůli zdravotním problémům ukončila. Takže na OH jsem se nepodívala. Bylo těžké se s tím smířit, alespoň jsem prožívala se všemi radost, protože se holkám a klukům dařilo.“

Snowboarding

Snad největší českou medailovou nadějí je měsíc před startem olympijských her Ester Ledecká. V posledních dvou letech ovládla domácí anketu Král bílé stopy, je dvojnásobnou mistryní světa, dvakrát za sebou vybojovala ve Světovém poháru ve snowboardingu velký křišťálový glóbus a také letos doslova vlétla do SP – vyhrála všechny tři paralelní obří slalomy na úvod sezony a je v čele celkového pořadí SP. Zkušenosti z olympijských her již má, nováčkovskou trémou trpět nebude, v Soči obsadila 6. a 7. místo v paralelním slalomu a paralelním obřím slalomu. A je jí teprve 22 let!

Komentátorka alpského lyžování Eva Kurfürstová popsala, jaké výhody z jednoho sportu si Ester Ledecká přenáší do toho druhého: „Je schopná úžasným způsobem propojit snowboard a alpské lyžování. Ze snowboardu si do alpských disciplín přináší psychické umění vyhrávat, když to přeženu, ona vlastně stojí nahoře na startu jako vítěz. A z alpského lyžování si bere na snowboard rychlost, to, že je alpské mnohem rychlejší disciplínou. Ona má potom na snowboardu pocit, jak to řekl hezky Tomáš Bank, že jede snowboard na zpátečku. Ona tu rychlost přenáší na snowboard, je už absolutně technicky vyzrálá jako snowboardistka, a navíc má tu rychlost, umí s ní daleko lépe pracovat než její soupeřky“.

Zimní OH 2018

Sport
Foto Eurosport
pátek 9. 2.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC