Sport

24 hodin Le Mans obsadí Eurosport

24 hodin Le Mans obsadí Eurosport

Legendární! Výraz legendární a 24 hodin Le Mans jsou synonyma. Vždyť pokud je nějaký historický sportovní závod považován za legendární, je to 24 hodin Le Mans. Z české redakce Eurosportu budou závod komentovat – ve stejném počtu jako závodní posádky – zkušení motorističtí komentátoři Béla En, Zdeněk Míka a Martin Straka.

Již desetiletí komentují na Eurosportu slavnou čtyřiadvacetihodinovku a jejich střídání za mikrofonem si získalo množství fanoušků, vždyť i v České republice je 24 hodin Le Mans jednou z největších motoristických událostí roku. A vysílání Eurosportu je toho důkazem. Stanice bude tradičně vysílat kompletních 24 hodin Le Mans o víkendu 16. a 17. června, ovšem předzávodní pasáž startuje už v pondělí 11. června sestřihy Best of 2017.

Tomáš Enge v Le Mans úspěšně bojoval vícekrát a jako první český pilot startoval i ve Formuli 1. Slavný závod pravidelně spolukomentuje v české redakci Eurosportu: „24 hodin Le Mans je největší vytrvalostní závod sportovních aut s neskutečnou historií a atmosférou. Mám na něj fantastické vzpomínky. Asi není žádný jiný závod, který by poutal větší pozornost médií, fanoušků, jezdců nebo samotných týmů a automobilek.“

Zdeněk Míka si spolupráci s Tomášem Engem pochvaluje: „Je jedním slovem bezvadná. Tomáš je nejen skvělý závodník, ale také velmi přátelský člověk. Kdykoliv přijde, je to, jako kdyby nepřišel host, ale jeden z nás. Má obrovský přehled, je vidět, že závodění je jeho život se vším všudy, a vždycky s ním bylo o čem hovořit. Přezdívka ,Český pan Le Mans’ je zcela na místě.“ 24 hodin Le Mans žije nejen živým přenosem v kabině Eurosportu, ale také na speciální facebookové události české redakce Eurosportu, kde jsou fanoušci s komentátory celých 24 hodin v kontaktu. A bývá to kontakt emotivní, zábavný a hodně přátelský, jako by komentátoři byli na 24 hodin součástí domovů všech diváků. Ze závodu se tak stává doslova motoristická komunita. Diváci posílají fotografie, jak sledují legendární podnik, píší komentátorům e-maily, 24 hodin Le Mans zkrátka žije životem, jaký jiné sportovní přenosy neznají. I v tom je to jedinečný závod.

Béla En k tomu dodává: „Z místa, kde komentátor tráví obvykle jen pár hodin, se tentokrát na víkend stává druhý domov. Takže do redakce vyrážím plně vybaven vlastním polštářkem na spaní, pohodlným oblečením na převlečení a také něčím dobrým a výživným, přestože není čas na nějaké velké stolování. Ten domov vytvářejí i diváci, jednou nám dokonce jedna z divaček přivezla do redakce kachnu se zelím!“ Komentátor Martin Straka býval v Le Mans pravidelným hostem, legendu si mnohokrát „osahal“: „Přeju všem divákům, aby se do Le Mans dostali a vše poznali zblízka. Aby pochopili, co se pokoušíme sdělit. Vždycky a pořád drnčím, když TAM jsem. Klaním se v místě, kde zahynul Jo Gartner, pohladím pamětní desku k největší tragédii v historii motorsportu, Mans 1955, večer piju místní pivo a kouřím místní cigarety a diskutuju se všemi, koho TO baví stejně jako mě.“

24 hodin Le Mans

Sport
Foto Martin Straka
Eurosport 1 HD sobota 16. 6. Můj TV program

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC