Film / seriál

Vraždy v Yorkshiru: 1974

Vraždy v  Yorkshiru 1974 – britská mysteriózní trilogie
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na skylink Live TV Sledovat

Trilogie filmů Vraždy v Yorkshiru britského producenta Andrewa Eatona nadchla kritiky, získala několik cen BAFTA a magazín Time Out konstatoval, že takto vypadá budoucnost krimi žánru.

Tvůrci se inspirovali případy sériových vražd, jež děsily obyvatele yorkshirského hrabství v 70. a 80. letech minulého století. Nešlo jen o kauzu mizejících dětí, jejichž zmučená těla nacházeli místní obyvatelé v okolí.

Jako námět posloužilo také pozadí vyšetřování případu tzv. yorkshirského rozparovače, jenž stál za sérií bestiálních vražd místních prostitutek. Mimochodem jejich skutečný pachatel zemřel v listopadu 2020 ve vězení na Covid-19 poté, co se odmítl léčit. Ve Vraždách v Yorkshiru si zahrálo mnoho známých jmen. Přestože se režie každého dílu trilogie ujal jiný režisér, výsledek působí kompaktně a přesvědčivě, jak dokládá i vřelá reakce diváků ve Velké Británii i jinde.

Vraždy v Yorkshiru: 1974

Film / seriál
Hodnocení FDB 72,4 % Hodnocení redakce
Foto Skylink 7

Režie Julian Jarrold

Scénář Tony Grisoni

Obsazení Eddie Marsan, Andrew Garfield, John Henshaw, David Morrissey, Anthony Flanagan, Sean Bean

Délka 102 min.

Rok 2009

Skylink 7 neděle 20. 2. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC