Film / seriál

Políčeno na krásnou Claire

Jeden navíc – romantická komedie
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na skylink Live TV Sledovat

Komik Steve Martin napsal laskavý příběh milostného trojúhelníku, v němž zároveň skládá poctu půvabu krásné Claire Danes.

Existují herci, kteří se cele soustředí na svou kariéru a hraní je jim vším. Vedle nich ale existují i osobnosti, které tuto polohu přesahují. Přetlak jejich invence je často přivede k potřebě vyzkoušet si řadu dalších profesí. Typickým příkladem tvůrce, který pro své vyjádření hledá stále nové polohy a možnosti je i Steve Martin. Tento promovaný filosof začínal svou kariéru jako stand-up komik. Jeho popularita rychle rostla a v 80. letech se stal hvězdou první velikosti díky účinkování ve filmech jako Mrtví muži nenosí skotskou sukni nebo Průvodce osamělého muže. Ani to mu nebylo dost a tak se vrhl na psaní filmových scénářů, divadelních her i muzikálů. Mezi jeho další profesi patří spisovatelství.

Romantika pod autorskou kontrolou 

A právě jedna z jeho knih se stala i základem pro scénář filmu Jeden navíc. Do citlivého příběhu jednoho nevšedního milostného trojúhelníku přizval půvabnou herečku Claire Danes známou z často reprízovaného snímku Téměř bez šance či Terminátora a také o pětadvacet let mladšího kolegu Jasona Schwartzmana. Do role třetího vrcholu zmiňovaného milostného trojúhelníku obsadil sám sebe.

Mám pocit, že teď bychom se měli líbat…

Sny versus realita

Ale zpět k filmu Jeden navíc, který se v originále jmenuje Prodavačka. Důvodem je, že hlavní postava filmu, Mirabelle Buttersfield, pracuje v luxusním obchodním domě jako prodavačka rukavic. Den za dnem nabízí své zboží za velkým pultem a sní o své budoucnosti umělkyně, a také o muži, který ji vysvobodí z její samoty. Brzy se ukážou hned dva kandidáti. Jako první se na scéně zjeví mladý, spontánní a dětinsky naivní Jeremy. Je chudý jako kostelní myš a o ženách toho ke své škodě příliš neví. V jeho rukou se každá situace proměňuje v lehce bláznivou grotesku. Například, když Mirabelle pozve do kina. Ve skutečnosti jde o pozvání před kino, na které se chce dívat z chodníku. Jindy žádá Mirabelle, aby doma našla nějaký malinkatý igelitový pytlík, který by mu posloužil místo kondomu. A tak dále.

To Ray Porter, druhý muž v Mirabellině životě, je Jeremyho dokonalý protipól. Starší, elegantní a nesmírně bohatý businessman, který ví, co chce, a především co nechce. Mirabelle zahrnuje drahými dárky a vodí do snobských restaurací. Z jeho pohledu jde o součást dohody, která definuje jejich vztah – přísně nezávazný, jehož podstatou je sex. Jenže udržet čistě obchodní povahu vztahu není jen tak. O tom, kdo je ten pravý, nakonec bude muset rozhodnout Mirabelle. 

Claire Danesová 

Narodila se na newyorském Manhattanu. Umění studovala v Kalifornii, potom zkusila psychologii na Yale, ale po dvou letech se rozhodla studium ukončit a věnovat se herectví. Její první rolí bylo hostování v seriálu Právo a pořádek, pak ale v patnácti dostala hlavní roli v seriálu o dospívání Tak tohle je můj život, za který získala Zlatý Globus a byla nominována na cenu Emmy. Další seriálový úspěch přišel v roce 2011, když si zahrála agentku CIA v sérii Ve jménu vlasti. V roce 1998 následovala role Cosetty v Bídnících, o čtyři roky později se stala dcerou Meryl Streep v Hodinách a zapomenout nesmíme ani na roli partnerky Johna Connora v třetím pokračování Terminátora.

ZDE BUDE UMÍSTĚNA GALERIE

Jeden navíc

Film / seriál
Hodnocení FDB 60,7 % Hodnocení redakce
Foto Skylink 7

Režie Anand Tucker

Scénář Steve Martin

Obsazení Steve Martin, Claire Danes, Jason Schwartzman, Bridgette Wilson, Sam Bottoms, Frances Conroy, Rebecca Pidgeon

Délka 104 min.

Rok 2005

Skylink 7 sobota 23. 7. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC