Film / seriál

Temné stíny minulosti

Kruk – polský kriminální seriál
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na skylink Live TV Sledovat

Pokud jste fanouškem temných severských krimi, seriál Kruk vás přesvědčí, že lze jít ještě mnohem dál než jeho skandinávské vzory.

Oběti pedofilie bojují se svými traumaty většinou a a po zbytek života. Jen nemnoho z nich najde odvahu postavit se svým trýznitelům tváří v tvář. Patří mezi ně i Adam Kruk, policista, který bojuje se závislostí na opiátech a s přízraky své vlastní minulosti.

Produkce výjimečné kvality. Seriál, který budete sledovat se zatajeným dechem.
 
Teleshow.pl

Děj příběhu je zasazen do polsko-běloruského příhraničí, odlehlého kouta Evropy, který je prostoupený korupcí. Ve zdejším dětském domově, jehož chlapečtí svěřenci museli být k dispozici místní pánské honoraci, vyrostl i Adam. Po třiceti letech se sem, už jako špičkový kriminalista, vrací rozkrýt rozsáhlou pašeráckou síť. Záhy po svém příjezdu je pověřen dalším úkolem – najít uneseného vnuka místního potentáta. Netrvá dlouho a Kruk si uvědomí, že zmizení chlapce má spojitost s dávnými událostmi odehrávajícími se v dětském domově.

Velkolepé finále

Způsob, jakým tvůrci toto provokativní téma uchopili, strhne diváky od první do poslední minuty. Mimořádné herecké výkony, věrohodná kresba postav, skvělé akční scény i strhující tempo vyprávění vyústí ve velkolepé finále. V něm se Kruk bude muset rozhodnout, zda dá průchod pomstě, či spravedlnosti a zda je schopen odpustit sám sobě své dávné selhání. 

Zhubl kvůli seriálu

O fyzické i psychické náročnosti projektu svědčí fakt, že představitel hlavní role Michał Żurawski zhubl ještě při přípravě na natáčení více než 10 kilogramů. A jedna perlička závěrem – nelze si nevšimnout jeho nápadné podobnosti s Richardem Harringtonem, představitelem typově příbuzného detektiva Toma Mathiase z britského seriálu Temný Wales.

Hvězdná spolupráce

K práci na tomto seriálu se sešel hvězdný tým. Producent Piotr Dzięcioł má za sebou Oscarem vyznamenané drama Ida i desítkami cen ověnčený snímek Zimní válka. Režisér Maciej Pieprzyca je autorem jednoho z nejúspěšnějších polských filmů posledních let Život je úžasný. Nemluvě o scenáristovi Jakubovi Korolczukovi, podle jehož scénáře byl natočen americký mysteriózní horor Po životě s Liamem Neesonem v hlavní roli.

Kruk 

Film / seriál
Hodnocení redakce
Foto Skylink 7

Režie Maciej Pieprzyca

Scénář Jakub Korolczuk

Obsazení Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski…

Délka 6 × 50 min.

Skylink 7 pondělí 14. 6. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+, Kombi+, Kombi+ HBO, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC