Dokument

Seznamte se s opravdovými génii

Tři "géniové" u balónu
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic na skylink Live TV Vyzkoušet zdarma

Britského teoretického fyzika a popularizátora této pro mnohé tajemné a komplikované disciplíny asi není potřeba představovat. Ovšem nový seriál, který vzniká pod jeho taktovkou, si vaši pozornost zaslouží. A nebojte se, rozhodně to není žádná vědecká „suchárna“.

Hawking se vždy snažil své názory, teorie i objevy šířit i mezi „nefyziky“, tedy mezi většinu z nás. Díky svému nelehkému životnímu osudu, ale také smyslu pro humor, sarkasmu a sebeironii to pro něj nebyl až takový problém. Nakonec se z něj stal snad nejznámější vědec současnosti, jehož elektronicky modifikovaný hlas nepatří jen na vědecká sympózia, ale lze ho zaslechnout také v kultovních seriálech, jako jsou Simpsonovi.

Je skoro s podivem, že až nyní se na televizní obrazovky dostává zbrusu nový popularizační seriál, kterému velí on sám. V každé epizodě se trojice dobrovolníků snaží přijít na kloub nějakému zapeklitému jevu, který se nakonec ukazuje vlastně jako poměrně banální. Stačí jen odhalit základní princip, na němž vše funguje. Vždyť i největší vědci minulosti mnohokrát učinili své objevy vlastně jen náhodou a mnohdy nešlo o žádné složitosti.

Seriálové „dobrovolné fyziky“ tak budou zajímat otázky jako: Kdo jsme? Proč jsme tu? Kde vlastně žijeme? Jsme ve vesmíru sami? A jak se vesmír zrodil? Můžeme cestovat v čase? Pomocí názorných pokusů, nejrůznějších mechanických, ovšem i těch nejmodernějších přístrojů a obyčejné logiky se bude trojice protagonistů snažit splnit někdy banální, jindy složité úkoly a najít odpovědi na všechny otázky, které jim jejich „učitel“, pan Hawking, neustále pokládá. Seriál určitě zaujme vědecké nadšence a malé fyziky a možná nakonec zjistíte, že kousek génia se ukrývá v každém z nás.

Více najdete v tabletovém magazínu, který je dostupný pro iOS a Android, nebo pro PC.

Génius podle Stephena Hawkinga

Dokument
Foto Nat Geo Channel
National Geographic středa 1. 6. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC