Dokument

Robsonovy rybářské grandslamy

Myslíte si, že rybaření je pohodová zábava? Omyl! Je to adrenalinový sport, při kterém se pořádně zapotíte, a pokud jste dobrodruh jako Robson Green, úlovek bude stát za to.

Jméno Robson Green vám asi mnoho neřekne. Jde o britského především televizního herce, který se do povědomí diváků nedostal ani tak svými rolemi, jako spíš svým nadšením pro rybaření. Dlouhá léta vyrážel s prutem k vodě jen tak pro radost. Nakonec ho však tento jedinečný sport natolik pohltil, že se rozhodl vyzkoušet si veškerá nej – chytat ty největší, nejpodivnější, nejagresivnější i nejhůře ulovitelné ryby. Jeho milovaný koníček se stal jeho profesí.

Natočil už dokumentární sérii o extrémním rybolovu, kde si mnohdy sáhl na dno svých sil. Ale to mu bylo stále málo. Kromě popularity a obdivu fanoušků by se Robson totiž rád zařadil mezi rybářskou elitu a zvítězit v grandslamu. Ano, grandslamový titul lze získat i jinak než s tenisovou raketou v ruce. Je to výzva i pro ty nejostřílenější rybáře a ne každému se podaří zvítězit. Robson se proto vydává na cestu po rozmanitých koutech naší planety a zapáleně bojuje většinou jen za pomoci rybářské sítě, nebo prutu nejen s přírodou a svou kořistí, ale také sám se sebou. A vy s ním můžete být u všeho díky seriálu Robsonovy rybářské grandslamy. 

Dokument
Foto Travel Channel
pondělí 5. 6.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na