Dokument

Příběh boha výběr

Příběh boha výběr
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic na skylink Live TV Vyzkoušet zdarma

Určitě jste to už zažili. Když se dostanete do nepříjemné situace nebo po něčem moc toužíte, začnete prosit klidně všechny svaté, ať při vás stojí.

Přemýšleli jste ale někdy o Bohu? Nebo o náboženství a různých církvích? Jako ve všech oblastech, také kolem „duchovna“ existuje spousta mýtů a pověr. Často dochází k nedorozuměním jen z prosté neznalosti kultur a tradic. Proto vám přinášíme božského Morgana Freemana, aby vám jako maličko nadpozemský průvodce přiblížil rozličná duchovní témata. Základní otázka pro všechna náboženství: Jak vznikl svět? Stačí si jen prolistovat nějakou mytologickou encyklopedii a budete žasnout, z čeho všeho mohla naše planeta a lidé na ní vzniknout. Podobně žasnout budete i s božským Morganem. Zajímavá kapitola je také otázka pozemského a posmrtného života. Víte například, jaký je rozdíl mezi katolickou a pravoslavnou církví? Jak to mají s reinkarnací východní náboženství? A samozřejmě nemohou chybět proroci. Kdo se jím může stát? Došlo v historii k nějakým „prorockým omylům“? A proč se vůbec v těžkých chvílích obracíme k víře? Možná vám ze všech těch otázek půjde hlava kolem, ale božský Morgan je skvělý průvodce a vše vám jednoduše objasní. Navíc spolu s ním procestujete kus světa. Naše planeta je neskutečně rozmanitá, a tak se není čemu divit, že rozmanitý je i duchovní život jejích obyvatel.

Příběh boha

Dokument
Foto National Geographic
National Geographic neděle 16. 6. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC