Dokument

Představení stanice TLC

Původně zkratka pro The Learning Channel (vzdělávací kanál), dnes ikona volnočasové televizní zábavy pro celou rodinu.

Kanál TLC byl založen roku 1972 jako informativní a edukační stanice, která byla zaměřená na poskytování vzdělání široké veřejnosti skrz televizi. Původně byla distribuována do všech přijímačů zdarma skrze satelit NASA.

V průběhu osmdesátých a devadesátých let se stanice zaměřovala především na dokumenty o přírodě, vědě, historii, aktuálních událostech, medicíně, nových technologiích nebo třeba o vaření. Na konci devadesátých let se však začaly objevovat i více lifestylové pořady, jako jsou různé reality show nebo pořady o interiérech bytů, které měly za cíl zaujmout novou skupinu diváků. 

Dnes je kanál TLC zaměřen zejména na pořady o životním stylu. Pravidelně přináší pozoruhodné příběhy z reálného života, které jsou plné emocí, humoru, naděje a lidskosti, a to v různých variacích žánrových pořadů o životech slavných i neznámých párů, svatbách, jídle, rodině a vztazích. Zároveň ale nechybí ani populárně naučné, sportovní nebo i dětské programy. 

A my si tak dnes můžeme vychutnávat pořady, ze kterých si vybere skutečně každý. V další řadě Krále dortů budeme například svědky toho, jak si Buddy a jeho tým poradí s výzvami, před které je pravidelně staví jejich zákazníci – co říkáte na takový pirátský dort? Charlie v sérii Léčitel zas dodá novou naději rodině, jejíž život již dlouho ovlivňuje artróza a psoriáza. To a mnoho dalšího na vás čeká na stanici TLC!

Představení stanice TLC

Dokument
Foto TLC
TLC středa 8. 8. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na