Dokument

Představení stanice Animal Planet

Představení stanice Animal Planet

Stanice Animal Planet patří do portfolia Discovery Communications a je domovem všech zvířat žijících v divočině i mezi lidmi.

Programové schéma stanice Animal Planet je typické tím, že nabízí široké spektrum pořadů s cílem uspokojit nejen chovatele domácích mazlíčků, ale i ty, kteří se zajímají o nebezpečné exotické predátory.

Stanice se sice v prvních letech svého fungování věnovala spíše rodinně zaměřeným dokumentům, nicméně netrvalo dlouho a na řadu přišla i divočina v pravém slova smyslu. Právě v té době se se stanicí spojili její výrazní protagonisté, například odborník na mořské predátory Jeremy Wade (znáte z kultovní série Říční monstra) nebo světoznámý zoolog Steve Irwin. Toho navíc v loňském roce následoval na televizní obrazovky i zbytek rodiny v sérii No nazdar! Irwinovi zasahují.

Velmi populární jsou také pořady o veterinářích (Hrdinové z The Dodo), kteří se ze všech sil snaží zachraňovat zvířata v nesnázích. Na své si přijdou samozřejmě i milovníci tradičnějších dokumentaristických formátů, kteří se mohou těšit třeba na série Příběhy velkých koček nebo Na Aljašku.

Stanice Animal Planet je také významným hráčem v oblasti ochrany světové fauny a flory. Prostřednictvím vlastní iniciativy R.O.A.R. udržuje čilé vztahy s většinou světových institucí, které se touto agendou zabývají. Stanice Animal Planet se divákům poprvé představila 1. října 1996 a od té doby ji sleduje pravidelně téměř 100 milionů domácností po celém světě.

Představení stanice Animal Planet

Dokument
Foto Animal Planet
Animal Planet středa 29. 5. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi a Komplet

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC