Dokument

Osobnosti minulého století

Dějiny lidstva jsou složeny z neustálých změn, revolucí i válek. Hledali bychom však velmi těžko století, v němž se svět několikrát obrátil doslova naruby.

Století, během něhož se měnily hranice, zanikaly a vznikaly nové státy a celé národy téměř přestaly existovat. Tohle vše se vměstnalo jen do 20. století. Existují nejrůznější žebříčky osobností – od těch nejinteligentnějších přes nejkrásnější až po největší padouchy. Ale jací lidé nejvíce ovlivnili naše současné životy a podobu dnešního světa? Právě 
ty se vám chystá představit dokumentární seriál, který se pokusí přiblížit 101 z nich.

Seznam je to pořádný, takže můžete očekávat osobnosti různorodého zaměření – politiky, umělce, vědce, lékaře, vojevůdce a mnoho dalších. Věděli jste kupříkladu, že k nejobdivovanějším osobnostem patří Matka Tereza? Nebo další bojovník za mír Martin Luther King, pro Afroameričany ve Spojených státech asi nejdůležitější osobnost vůbec. Na různých místech žebříčků popularity i významnosti se lze setkat také s manželským párem, Johnem F. Kennedym a Jacqueline Kennedy Onassis. A poznáte i mnoho dalších. Dozvíte se nejen to, čím byli a jsou tito lidé významní, ale také pár perliček z jejich života. 20. století je stále nevyčerpatelnou a barvitou epochou, která poutá naši pozornost znovu a znovu.

101 lidí, kteří utvářeli 20. století

Dokument
Foto Viasat History
pondělí 1. 5.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na