Dokument

Národ uctívání

Národ uctívání
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic na skylink Live TV Vyzkoušet zdarma

Čína patří k nejsilnějším ekonomikám světa. Někteří lidé ji milují, jiní ji kvůli její politice kritizují. Jisté však je, že se jedná o zemi s fascinující historií.

Často dnes narazíte na sofistikované úvahy, proč je Čína ekonomicky tam, kde je. Odborníci z celého světa se snaží rozklíčovat tajemství jejího úspěchu, ale často zapomínají na to, že určující i pro nejmodernější kultury, jsou historie a tradice. Dokument Národ uctívání tento pohled na Čínu přináší a odhaluje někdy až archetypální rysy v chování samotných Číňanů. Ne nadarmo si Číňané chtěli obehnat svou zemi obrovskou obrannou zdí. I když jde o stát, v němž se mísí mnoho národností i kultur (a tak tomu bylo snad po celou dlouhou existenci Číny) a svou rozlohou se řadí k největším na světě, její panovníci a obyvatelé se často cítili v ohrožení. Číňané si střežili svá tajemství, své technické vynálezy i své kulturní bohatství. Možná díky tomu jsou zde mnohé tradice velmi živé. Co vše je pro dnešní Číňany důležité? Jak je možné, že ve světě zahlceném technikou i mladí lidé znají a udržují tradice staré stovky i tisíce let? A je tohle důvod, proč čínská ekonomika funguje, jak funguje? Vše se dozvíte v zajímavém dokumentu Národ uctívání, který svým názvem ledacos naznačuje a předznamenává. Uvidíte, jak probíhají prastaré rituály, co si o svých tradicích obyvatelé Číny myslí, a že rozhodně nejde jen o komerční „divadélka“ pro turisty.

Národ uctívání

Dokument
Foto National Geographic
National Geographic sobota 3. 8. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC