Dokument

Megastavby

Megastavby
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic na skylink Live TV Vyzkoušet zdarma

Jsou tu, aby nás ohromovaly. Jsou tu, aby nám usnadnily život. Jsou tu, aby nám připomínaly, co všechno člověk může dokázat. Ptáte se kdo nebo co?

Přeci megastavby! Lidé už odpradávna vytvářeli na naší roztodivné planetě neuvěřitelné konstrukce, které často vznikaly desetiletí, a dodnes nám zůstává rozum stát nad jejich monumentalitou a propracovaností. Takže když mohli Egypťané postavit pyramidy a Číňané Velkou čínskou zeď, proč bychom si také dnes nemohli plnit sny a budovat nejmodernější, nejvyšší nebo nejdelší stavby, jaké kdy byl člověk schopen vymyslet a realizovat. National Geographic vám některé z těchto staveb představí, ale ne jenom „muzeálně“, jako nějaké exponáty, na které budete se zájmem hledět. Nahlédnete do jejich „vnitřností“, seznámíte se s plány a postupnou výstavbou. Uvidíte, co všechno je potřeba řešit, když se někdo rozhodne překonávat hranice možného. Samozřejmě nemůžou chybět nejmodernější technologie a přístroje, které byste mnohdy očekávali spíš ve sci­‑fi snímcích než na staveništi. A navíc není staveniště jako staveniště. O tom vás přesvědčí například díl, v němž budete moci sledovat výstavbu ropné plošiny uprostřed oceánu. Tyto osamělé „ocelové“ majáky představují jedno z nejdrsnějších pracovišť na naší planetě. Nejen že je obklopuje Severní ledový oceán, ale stačí velmi málo a může dojít ke katastrofě. Přesto na nich pracují lidé, kteří je i svou práci milují.

Megastavby

Dokument
Foto National Geographic
National Geographic úterý 26. 2. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC