Dokument

Tajemství francouzských zahrad

Tajemství francouzských zahrad – dokumentární série
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na skylink Live TV Sledovat

Francouzské zahrady snoubí historii, jídlo i umění.

Monty Don, britský zahradník a moderátor, se vydává prozkoumat nejkrásnější a nejzajímavější francouzské zahrady. Na své výpravě navštíví i přepychové zámecké zahrady plné fontán navržené tak, aby potěšily francouzské krále, jejich milenky i manželky. Poté zavítá do takzvaných „potager“, tedy propracovaných zahrad uzpůsobených k pěstování květin a zeleniny dohromady.

A nechybí ani ukázka toho, jak se umění pojí s láskou pro zahradničení ve vesnici Giverny nedaleko od Paříže, kde se nachází vila impresionistického malíře Clauda Moneta. Umělec péči o zahradu plnou pestrobarevných květin a jezírek s lekníny zasvětil nemalou část svého života a namaloval zde mnoho svých slavných obrazů. Objevte krásu a promyšlenost francouzských zahrad a parků spolu s Montym, který vás přesvědčí o tom, že právě zahrady jsou oknem do přírody celé země. 

Tajemství francouzských zahrad

Dokument
Foto Skylink 7
Skylink 7 pátek 2. 9. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+, Kombi+, Kombi+ HBO, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC