Dokument

Fidelova tajemství

Fidel Castro

Téměř padesát let vládl malému ostrovnímu státu Kuba, ovšem jeho věhlas dalece přesahoval hranice jeho státu. Bohužel většinou negativně – porušování lidských práv, zadržování politických vězňů či chudoba kubánských obyvatel. Jaký byl doopravdy? Víme o Fidelu Castrovi opravdu už všechno?

Dokumentární film Fidel Castro: Ztracené dokumenty vás vezme na zcela ojedinělou cestu, která vám ukáže jednoho z nejkontroverznějších politiků dvacátého století z neobvyklého pohledu. Film totiž využívá zprávy a dokumentární záběry – z minulosti i současnosti – abychom tak mohli odhalit detaily z Castrova života.

Tento diktátor pocházel z rodiny chudého zemědělce, který se však postupně vypracoval na prosperujícího podnikatele. Fidelův otec se naštěstí nedožil znárodnění svých pozemků vlastním synem, ovšem jeho matka a sourozenci ano. Stoupal v hierarchii funkcí, až ovládl bezezbytku celou Kubu a stal se milovaným i obávaným diktátorem. Z jeho výhradního postu jej donutily odejít až zdravotní problémy v roce 2006. Své místo však nepřipustil jen tak někomu, ale svému mladšímu bratrovi. Jak vypadalo budování socialismu? Co dělalo z Castra takového vůdce? Jak si dokázal získat podporu lidí – měl takové charisma, nebo za vším stála jen vojenská síla? A jaký byl soukromý život tohoto ostře sledovaného politika? Kolik měl doopravdy žen a kolik má potomků?

Fidel Castro: Ztracené dokumenty vycházejí částečně z výpovědí novinářů, kteří se vyjadřují k hlavním událostem Castrova života. Jedná se o jedinečný přístup, takový, který vám dá možnost zažít život a dobu kubánského vůdce, jako kdybyste byli u všeho. A dostanete se i k záběrům a informacím, o kterých se zatím mlčelo. Udělejte si obrázek o revolucionáři a diktátorovi sami s Nat Geo Channel.

Více najdete v tabletovém magazínu, který je dostupný pro iOS a Android, nebo pro PC.

Fidel Castro: Ztracené dokumenty

Dokument
Foto National Geographic Channel
National Geographic neděle 4. 9. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na