Jak poznat, zda je váš satelitní přijímač HD?

Téměř všechny programy Skylinku již vysílají ve vysokém rozlišení (HD), resp. v kompresním formátu MPEG-4 a pro jejich příjem je tedy potřeba HD satelitní přijímač. Je proto velmi praktické poznat, že se jedná o moderní HD přijímač, a nikoliv o zastaralý typ přijímače, který umožňuje jen příjem programů ve formátu SD/MPEG-2.

HD přijímač se dá poznat podle několika znaků:

  • je označen značkou Skylink READY,
  • je označen značkou HD nebo HDTV,
  • je vybaven výstupem s označením HDMI,
  • v návodu k obsluze je uvedeno, že se jedná o HD přijímač,
  • již nyní přijímáte některé programy Skylinku, které jsou vysílány v HD, resp. ve formátu SD/MPEG-4 (Prima MAX HD, Prima Comedy Central, regionalnitelevize.cz, RETRO, REBEL, RELAX, a další).


Pokud vlastníte HD satelitní přijímač (s označením Skylink READY) budete moci přijímat všechny televizní programy Skylinku.

Pokud HD satelitní přijímač nevlastníte, doporučujeme vám navštívit některého z prodejců satelitní techniky (viz sekce Prodejní a servisní síť) anebo využít zvýhodněnou nabídku v eshopu Skylinku.

Při výběru vám doporučujeme zaměřit se zejména na to, aby byl přijímač vybaven funkci automatického ladění a uspořádání programů (FastScan) – v tom případě již nebudete muset nikdy přelaďovat televizní programy, všechny případné změny parametrů satelitního vysílání provede takovýto přijímač automaticky sám. Touto funkcí jsou vybaveny téměř všechny přijímače s označením Skylink READY.


Nejste si jisti, zda váš současný přijímač umí HD programy? Ověřte si zde!


© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všechna práva vyhrazena
Skylink® je obchodní značka používaná pod licencí Canal+ Luxembourg S. à r.l.
se sídlem Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905