Jak poznat, zda je váš satelitní přijímač HD?

Většina programů Skylinku již dnes vysílá ve vysokém rozlišení (HD), resp. v kompresním formátu MPEG-4 a do konce roku 2016 to budou již všechny programy Skylinku.

Pro příjem takových programů je potřeba HD satelitní přijímač. Pro zákazníky Skylinku je proto velmi důležité poznat, jaký typ satelitního přijímače používají. Zda moderní HD přijímač anebo zastaralý typ, který jim umožňuje příjem pouze programů ve formátu SD/MPEG-2.

HD přijímač se dá poznat podle několika znaků:

  • je označen značkou Skylink READY,
  • je označen značkou HD nebo HDTV,
  • je vybaven výstupem s označením HDMI,
  • v návodu k obsluze je uvedeno, že se jedná o HD přijímač,
  • již nyní přijímáte některé programy Skylinku, které jsou vysílány v HD, resp. ve formátu SD/MPEG-4 (Prima MAX HD, Prima Comedy Central, KINO SVĚT, regionalnitelevize.cz, RETRO, REBEL, RELAX, Regina TV, Nova International, DOMA, DAJTO a další).


Pokud vlastníte HD satelitní přijímač (s označením Skylink READY) budete moci přijímat všechny televizní programy Skylinku.

Pokud HD satelitní přijímač nevlastníte, doporučujeme vám navštívit některého z prodejců satelitní techniky (viz sekce Prodejní a servisní síť) anebo využít zvýhodněnou nabídku Skylinku.

Při výběru vám doporučujeme zaměřit se zejména na to, aby byl přijímač vybaven funkci automatického ladění a uspořádání programů (FastScan) – v tom případě již nebudete muset nikdy přelaďovat televizní programy, všechny případné změny parametrů satelitního vysílání provede takovýto přijímač automaticky sám. Touto funkcí jsou vybaveny téměř všechny přijímače s označením Skylink READY.


Nejste si jisti, zda váš současný přijímač umí HD programy? Ověřte si zde!


 -