Violetta: Telenovela pro mladé

  • Pro děti
  • Autor Jana Rajnochová
  • Foto Disney

Nekonečné peripetie latinskoamerické dívky hledající lásku a štěstí obvykle hltají především ženy babičkovského věku. Violetta je ale telenovela pro jejich dospívající vnučky.

Náctiletá Violetta se právě vrátila z Evropy, kde několik let žila se svým otcem, domů do Buenos Aires. Musí se vypořádat se ztrátou přátel a sžít se s novým prostředím, což nebývá snadné ani když s vámi zrovna necloumá puberta. Co by to však bylo za argentinskou telenovelu, kdyby nad vším neviselo rodinné tajemství a nevyhnutelnost osudu.

V našem případě jde o smrt Violettiny matky při tragické dopravní nehodě. Tedy ne, že by si dívka nevšimla, že přišla o mámu. Její přísný, ale milující otec Germán ale nechce, aby Violetta žila jako ona zběsilým životem hudební hvězdy, který podle něj přispěl k předčasné smrti jeho manželky. Právě její kariéru v šoubyznysu se proto snaží před dcerou za každou cenu utajit, a nehodlá dopustit, aby se Violetta vydala ve stopách své matky.


Nezastavitelná Violetta

Asi netřeba zdůrazňovat, že je jeho boj proti Violettině přirozenosti předem ztracený. Hudba je její život a netouží po ničem jiném, než vystupovat před tisíci fanoušky. Navíc po mámě zdědila neobyčejný talent a nádherný hlas, který zkrátka nemůže zapadnout. V první osmdesátidílné řadě seriálu se tedy Violetta musela najít v nové třídě, ve které potkala hned několik spřízněných duší. Hlavně ale šlo o to, obměkčit tátu, aby přestal stát v cestě za jejím životním snem.

Ve druhé řadě tak už měla Violetta ruce volné, aby mohla pracovat na sobě a rozjíždějící se kariéře – tedy pokud se zrovna nemusela učit na písemku. V září však na naše obrazovky přichází dlouho očekávaná třetí řada seriálu, ve které se Violetta postupně stává skutečnou hvězdou. Zatím první a jediná latinskoamerická telenovela z produkce studia Walt Disney se téměř okamžitě stala trhákem nejen v zemích Jižní Ameriky, ale také třeba ve Velké Británii a v Itálii, kde byla nejsledovanějším pořadem na programu Disney Channel.

Od té doby vyšla dlouhá řada knih s příběhy Violetty a osm alb s písničkami ze seriálu, z nichž některá to dotáhla i na platinové – nutno podotknout, že nejen doma v Argentině. Před dvěma lety na motivy seriálu vznikl také úspěšný muzikál a vyšla počítačová hra pro dívky. Dnes osmnáctiletou Martinu Stroessel vyzvedla role Violetty do globální ligy teenagerských hvězd. 

Violetta

St 23. 09. 2015
Uvidíte na Disney Channel součást balíčků Multi a Kombi
magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac