Mia a já: Nový dětský hit – jednorožci

  • Pro děti
  • Autor Radim Zenkl
  • Foto Minimax

Když se mísí skutečný svět s pohádkovým, děti jsou u vytržení. A možná právě proto sklízí seriál Mia a já takový úspěch u malých diváků po celém světě.

Nestává se to často. Stačila jediná sezóna a příběhy dvanáctileté holčičky Mii si našly obdivovatele ve více než šedesáti zemích světa. Vlastně se není čemu divit. Tvůrci vkusně namíchali témata, která děti milují. Hlavní představitelka je dívka z masa a kostí, která žije ve skutečném světě. Jelikož se ale potýká s problémy, jak se začlenit mezi spolužáky v nové škole, často uniká do své bujné fantazie, kde hraje mnohem důležitější roli.  
 

Ochránit rohy

Ve fantastické říši jménem Centopie žijí pohádkové bytosti, elfové, draci a hlavně ohrožený druh jednorožců. Miin tatínek zkonstruuje speciální portál, pomocí něhož Mia dokáže cestovat mezi skutečným světem a Centopií. Brzy se ukáže, že ani v říši pohádek vše neklape na sto procent, a tak bude muset spojit síly s hodnými elfy, aby zabránili zlé královně Panthei v jejím temném plánu. Jednorožci nejsou totiž jen krasní koníčci s nosní ozdobou, v jejich rohu se skrývá magická moc věčného mládí, po níž Panthea prahne. Zápletka působí v kontextu dnešní doby moderně, vždyť nosorožci jsou na pokraji vyhynutí a skuteční pytláci by potřebovali nějaké ty elfy, aby jim nakopali zadek.
 

Pomáhat a chránit

Naštěstí nebude naše dospívající holčička na všechno sama. Elfové jsou dobře vycvičení bojovníci a ve svém čele mají neohroženého prince Yuka a zkušeného válečníka Mo. Mia se ve zbrusu nové sérii bude potkávat s novými postavami a celou plejádou vzácných jednorožců. A právě kvůli tomu se budou i vaše děti moci těšit nejen na nová dobrodružství, ale i na hračky nových jednorožců, které budou k dostání v hračkářství.

Mia a já

Čt 25. 06. 2015
Uvidíte na Minimax součást balíčků Multi a Kombi
magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac