S Pokémony na pódiu

  • Hudba
  • Autor Petra Bláhová
  • Foto Profimedia.cz

Na vrcholu epidemie náměsíčných lovců japonských příšerek reaguje stále více hudebníků podrážděně na les svítících displejů, který dnes mnohé koncerty připomínají.

Její fanoušci jí říkají Queen B, a skutečně ji lze označit za právě vládnoucí královnu populární hudby. Čtyřiatřicetiletá Beyoncé letos vydala svoje šesté album Lemonade, které zveřejnila přes streamingovou službu Tidal vlastněnou jejím manželem, rapovým magnátem Jay-Z. Název desky odkazuje na slova jeho babičky, která se prý nechala na oslavě svých devadesátin slyšet, že jí život nadělil jen samé kyselé citrony, tak z nich udělala alespoň limonádu. 

Úděl afroamerické ženy je ostatně hlavním námětem nahrávky, která z popové hvězdy rázem udělala feministickou ikonu. Beyoncé se představuje jako vyzrálá hudebnice, která má vedle dokonalých show a propracovaného marketingu také co říct. Co na tom, že se média po vydání desky soustředila hlavně na krizi jejího manželství a v každém verši hledala výčitku údajně nevěrnému muži. Doma si to vyříkali a Beyoncé s novým albem vyrazila na šňůru s názvem The World Formation Tour. Ovšem v Paříži bylo představení připomínající spartakiádu narušeno.

Pravověrnému fanouškovi zůstává rozum stát: ta dívka se dostala přímo do první řady, Beyoncé má téměř na dosah, a ona si uprostřed koncertu hraje s telefonem! Jasně, pohledem přes displej mobilu se na pódiu zrovna zobrazil pokémon, tak co měla dělat, že. Na záznamu z koncertu jde vidět, jak se hvězda večera do hledáčku hrou zaneprázdněné posluchačky duchapřítomně usmála. Jiné divy se ale v podobných situacích zachovaly méně příjemně. 

„Nechci vidět, že tady někdo píše svým kamarádům. Nechci vidět, že tady někdo loví pokémony,“ rozčílila se Rihanna v Lille. „Můžeš mě laskavě přestat natáčet? Jsem přece tady, skutečná,“ obořila se na posluchače během koncertu Adele. A zpěvák nu-metalové kapely Slipknot Corey Taylor při vystoupení rovnou vyrazil jednomu fanouškovi telefon z ruky. Na některých akcích jsou proto návštěvníci dokonce nuceni uzavřít svoje telefony v krytech, které znemožňují jejich používání. Ostatně něco podobného by člověk někdy rád zavedl i u rodinného stolu, v hospodě nebo kdekoliv jinde.

Více najdete v tabletovém magazínu, který je dostupný pro iOS a Android, nebo pro PC.

Beyoncé na Skylinku

Po 01. 08. 2016
Uvidíte na MTV Europe CZ, VH1 součást balíčků Multi a Kombi a Multi HD
magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac