Hity, které odolaly zubu času: Klasika nestárne

  • Hudba
  • Autor Petra Bláhová
  • Foto Profimedia.cz

Vedle Miley Cyrus a Kayne Westa se na programu rádií i hudebních televizí stále drží Queen či ABBA. Proč zbožňujeme oldies?

Hity šedesátých až devadesátých let běžně slýcháváme ve filmu i v reklamě a přímo se na ně specializuje významná výseč zábavního průmyslu. Lze ladit takto zaměřené stanice, koupit si nově nahrané album či DVD nebo zajít na koncert jedné z mnoha vrásčitých legend, které se na pódiu drží už půl století. 
 
Otázkou je, co je zdrojem této sentimentality, retro ostatně dobývá celou popkulturu i například módu. Dokonce jsou velcí automobiloví výrobci, kteří některým svým vozům dávají tvary převzaté z šedesátých let.
 
Sociologové a filozofové mají za to, že tento trend odráží přibývající uzavřenost západní společnosti a chybějící víru v budoucnost. Budiž, pro poslouchání hitovek z minulých desetiletí tato diagnóza ale určitě neplatí. Utvářely totiž dějiny moderní hudby a nikdy se neoposlouchají.

Hity

Pá 31. 10. 2014
Uvidíte na VH1 Classic součást balíčků Kombi a Multi HD
magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac