Z ringu do herecké školy

  • Filmy a seriály
  • Autor Radimk Bártík
  • Foto HBO

Wrestleři jsou baviči, kterým herectví není cizí. Když svaly bolí, věnují se jiné formě zábavy. A není jich málo.

Randy Orton

Přidal se k mariňákům, ale po dvojnásobné dezerci dostal 38 dní naostro a vyhazov. Wrestling mu jde lépe, profesionálně se mu věnuje už od roku 2002. Před kameru krátce nastoupil v nezávislém dramatu o dospívání That’s What I Am. Teď to zkouší po vzoru Johna Ceny: v akčním thrilleru 12 kol: Reloaded plní 12 šílených úkolů, které mu dává pomstychtivý psychopat. Když nesplní, jeho manželka zemře. 

NEJ HIT: 12 kol: Reloaded

 

Steve Austin 

Je ryzím zabijákem, přezdívá se mu Stone Cold (Chladnokrevný) a ve filmech, ve kterých se objeví, je dobře vidět proč. Před filmovou kameru se dostal díky sportovní komedii Trestná lavice. Thriller Zabij, nebo budeš zabit jeho akční kariéru potvrdil. Většinou jde sice spíše o béčka, ale nechyběl ani v hitu Expendables: Postradatelní. A když na něho Stallone zařve „Tak pojď!“, srazí ho silou rozzuřeného nosorožce. 

NEJ HITY: Expendables: Postradatelní, Zabij, nebo budeš zabit 

 

John Cena  

Chtěl by být dalším The Rockem, jenže kdo by mu to mohl mít za zlé? John Cena patří k nejoblíbenějším současným wrestlerům. U filmu zkouší štěstí už od roku 2006. Věrný své pseudo-vojenské image si zahrál mariňáka-veterána na stopě únosců vlastní manželky. Následoval akční thriller 12 kol, ve kterém ho režíroval Renny Harlin (Smrtonosná past 2, Cliffhanger). Cena je stále aktivní v ringu, ale mihne se i v nové komedii Vykolejená.  

NEJ HITY: Voják, 12 kol, Boj o dědictví. 

 

Dave Bautista

Zatím má za sebou jedinou roli. Jenže je to role v superhrdinské super úspěšné sci-fi senzaci Strážci galaxie. Hraje zeleného mimozemského zabijáka Draxe, který nechápe ironické poznámky. Bautista má nejen svaly, ale i důvtip. Je borcem, kterému nechybí jiskra v oku. Budoucnost je růžová: Bautista hraje záporáka v nové bondovce Spectre. Pak nový Kickboxer. Možná nový Highlander. A samozřejmě Strážci galaxie Vol. 2. 

NEJ HIT: Strážci galaxie

 

Dwayne Johnson

Hora svalů známá jako The Rock je hodně oblíbená mezi fandy wrestlingového ringu i stříbrného plátna. Nikdo z ostatních wrestlerů-herců se nemůže pochlubit takovým úspěchem jako on. Dwayne Johnson začínal jako Král škorpión a postupně potvrdil svůj status nové akční hvězdy ve filmech Dobrodružství v džungli nebo Kráčející skála. Zkoušel i komedie a rodinné filmy, o kterých je ale radno diskrétně pomlčet. Kromě charismatu stejně obrovského jako jeho postava představil světu i slušné herecké schopnosti. Nebál se střihnout si bodyguarda-gaye v ujeté podívané Buď v klidu. V poslední době si vychutnal 5., 6. a 7. díl Rychle a zběsile nebo katastrofickou podívanou San Andreas. Září v hlavní roli seriálu Hráči.

NEJ HITY: San Andreas, Hráči, Hercules, Rychle a zběsile 5, 6 a 7 

 

Hulk Hogan  

Jeden z nejoblíbenějších a zároveň nejvíce nesnášených wrestlerů ve skutečnosti vděčí za kus vlastního úspěchu v ringu chytře podchycené filmové roli. V Rockym III se objevil rok před tím, než se stal profesionálním zápasníkem. Jeho popularita postupně rostla a nakonec se z ní stal další ze zvláštních fenoménů 80. let. Mezinárodní Hulkmánie zavedla jeho kroky do známých, ale ne zrovna skvělých komedií jako Vesmírné komando a Pan chůva.

NEJ HITY: Vesmírné komando, Pan chůva, neboli osobní strážce, Rocky III. 

 

Jesse Ventura

Muže v ringu s přezdívkou The Governing Body (Vládnoucí tělo) je nejznámější jako kníratý „kovboj“ s rotačákem ze Schwarzeneggerova sci-fi Predátor. Nekompromisní přístup se mu vyplatil i v životě: byl potápěčem amerického námořnictva i úspěšným politikem. Po hereckých začátcích v Predátorovi se objevil v podobně laděných akčních filmech (často spíš pochybné kvality) jako Běžící muž, Abraxas: Strážce vesmíru nebo (to je výjimka) Demolition Man. Zahrál si Muže v černém v legendární epizodě Jose Chung's From Outer Space seriálu Akta X. 

NEJ HITY: Predátor, Běžící muž, Abraxas: Strážce vesmíru 

12 kol: Reloaded

Pá 14. 08. 2015
Uvidíte na HBO HD součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Roel Reiné

Scénář David Benullo

Herci Randy Orton, Cindy Busby, Colin Lawrence, Fraser Aitcheson, Patrick Gilmore, Brian Markinson, Jesse Hutch, Chelsey Reist, Sean O. Roberts

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac