Rychle a zběsile 6: Na šestý rychlostní stupeň

  • Filmy a seriály
  • Autor Ondřej Janda
  • Foto FilmBox

Série Rychle a zběsile pokračuje ve vývoji od filmů spojených čistě s automobilovými kousky k akci v dopravních prostředcích všeho druhu. V šestém díle dojde i na obří dopravní letadlo nebo tank.

Série Rychle a zběsile má v kontextu současných akčních podívaných zvláštní místo. Jednak je sérií s výjimečnou životností (v současnosti se připravuje už osmý díl), zároveň namísto soustředění na sólového hrdinu klade důraz na souhru a týmovou práci. A v souvislosti s tím neustále zdůrazňuje rodinné hodnoty: protagonisté Rychle a zběsile by ze všeho nejradši seděli doma s partnery a dětmi, grilovali a užívali si domácí pohody, přičemž rodinou svého druhu je i jejich semknutý kolektiv.
 
Jenže někdo holt musí zachraňovat svět. Z domovského Los Angeles se rozmanitá parta během předchozích částí série rozběhla po celém světě – od Tokia po Rio de Janeiro, kde se část týmu nachází teď. Odpočívají po úspěšné akci z minulého dílu. Ale je potřeba se pohnout, tentokrát do Londýna: tam totiž působí jistý Shaw, bývalý člen britských speciálních jednotek, který se pokouší sestrojit zbraň hromadného ničení. Neoficiální šéf týmu Dom Toretto má dvojí motivaci – vedle nutkání likvidovat padouchy ho zaujme ještě fakt, že byla se Shawem spatřena jeho někdejší láska Letty, kterou považoval za mrtvou.
 
U filmů jako Rychle a zběsile 6 je celkem jedno, co přesně hodlá padouch provést a kde se to má stát. Shawa je prostě potřeba zastavit, což znamená spoustu cestování, explozí a překračování povolené rychlosti. V Rusku zločinec zničí vojenský konvoj, v Londýně vyhodí do vzduchu svou základnu a honí se s hrdiny v autech ulicemi, na zmíněný tank dojde na dálničním mostě u základny NATO ve Španělsku… Všechno to jsou chytře vymyšlené a špičkově natočené akční scény, ve kterých kromě detonací, dunění motorů a rychlého střihu nechybí ani smysl pro humor.

Rychle a zběsile 6 (FDB: 82.1 %)

Pá 25. 12. 2015
Uvidíte na FilmBox Premium součást balíčků Komplet a Mixbox

Režie Justin Lin

Herci Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Sung Kang, Gal Gadot

Délka 131 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac