Patrola: Děti Hollywoodu

  • Filmy a seriály
  • Autor Jaroslav Ostrčilík
  • Foto FilmBox

Sourozenci Maggie a Jake Gyllenhaalovi se narodili do filmařské rodiny, ostatně chlapci byl za kmotra Paul Newman. Dnes oba platí za budoucnost kalifornské továrny na sny.

Když se narodíte scénáristce a režisérovi, není cesta na hollywoodský Olymp až tak dlouhá. Oba sourozenci si ovšem úspěch poctivě odpracovali. Jake, který uplynulý víkend oslavil čtyřiatřicetiny, stál před kamerou už jako desetiletý a za jednu z obou hlavních rolí v dramatu Zkrocená hora získal před devíti lety první nominaci na Oscara. I Maggie je respektovanou herečkou, kterou znáte například z batmanovky Černý rytíř nebo akčňáku Útok na Bílý dům.  
 
Rodina Gyllenhaalových má mimochodem aristokratické kořeny. Jejich švédský prapředek si šlechtický titul vysloužil za třicetileté války, kdy se zúčastnil i bojů v Čechách a na Moravě. Jake se o jeho osud živě zajímá a navštívil některá z bojišť, na kterých se jeho dávný příbuzný vyznamenal.
 
Dnes se celá rodina angažuje na poli lidskoprávním a enviromentálním. Maggie je známou kritičkou americké zahraniční politiky a podporovatelkou Demokratické strany, zatímco Jake mimo jiné přispívá na obnovu pralesa v Mozambiku nebo upozorňuje na ničení polárních ekosystémů.
 
Kariérám obou sourozenců se v současné době velmi daří. Maggie nedávno sklidila chválu za hlavní roli v seriálu BBC s anglickým názvem The Honourable Woman, a Jake točí s Keirou Knightley a Joshem Brolinem drama Everest. Zatímco sedmatřicetiletá Maggie vychovává dvě dcery s hercem Peterem Sarsgaardem, Jake v posledních letech chodil s kolegyněmi z branže Kirsten Dunst, Reese Witherspoon nebo Taylor Swift.

Patrola (FDB: 79.6 %)

So 27. 12. 2014
Uvidíte na FilmBox Premium součást balíčků Komplet a Mixbox

Režie David Ayer

Herci Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, David Harbour, Frank Grillo, America Ferrera

Délka 109 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac