Knick – Doktoři bez hranic: Doktoři z nemoderních časů podruhé

  • Filmy a seriály
  • Autor Roman Černý
  • Foto Profimedia.cz

Co čeká průkopníky moderního lékařství ve druhé řadě? Clive Owen v titulní roli se potýká se svoji drogovou závislostí na kokainu. To mu značně komplikuje jeho profesní život a dovede ho až do léčebny. Nemocnice Knick přichází o bohaté pacienty a musí se odstěhovat na periférii…

Pro ty z vás, kteří neměli možnost sledovat první řadu seriálu Knick: Doktoři bez hranic, je nutno připomenout, že děj se odehrává v New Yorku v roce 1900 v době, kdy medicína tápala v řadě oblastí a mnohé z tehdejších léčebných postupů nám dnes připadají neuvěřitelné. Příběh nás zavede do doby, která byla pionýrská nejen v objevování tajů lékařské vědy. 
 
Náš hlavní hrdina, charizmatický chirurg Thackery (Clive Owen), se aktivně pokouší změnit myšlení svých současníků. Snaží se experimentovat a léčit podle nejnovějších poznatků, často s rozpačitými výsledky. Jeho ambice směrem ke změnám však nekončí na operačním sále. Mladý doktor má liberální myšlení a rád by zboural zažité předsudky vůči černým lékařům. Bohužel ho brzdí jeho závislost na amfetaminech, která jej provází od první scény po celou dobu seriálu.
 

Krev a špína

Oscarový režisér Steven Soderbergh se stejně jako řada jeho filmařských kolegů pustil do televizní tvorby, věc před deseti lety ještě nemyslitelná. A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Televizní seriál Knick: Doktoři bez hranic nabízí drsnou realitu počátku dvacátého století, a to bez jakýchkoliv příkras. Po ulicích špinavého New Yorku tečou výkaly a lékaři se pokoušejí o první císařský řez. Vše v naturalistických kulisách plných krve, chudoby a rasové nesnášenlivosti. Prostě jak radí jeden fanoušek seriálu na webu: Nejezte u seriálu třešňový džem, mohlo by se vám udělat nevolno. 

Knick: Doktoři bez hranic (FDB: 93.8 %)

Út 27. 10. 2015
Uvidíte na Cinemax součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Steven Soderbergh

Herci Jeremy Bobb, Lori Finkel, Steve Garfanti, Eve Hewson, Andre Holland, Eric Johnson, Clive Owen

Délka 60 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac