Když je polda tlustý, ale nadšený

  • Filmy a seriály
  • Autor Nina Bílá
  • Foto HBO

Policajt ze sámošky se vrací. A tentokrát to na svém segwayi rozjede v hotelovém kasinu.

Žánr „bláznivá policejní komedie“ patří bezesporu k útvarům s poměrně jasnými specifiky. Většinou se v nich vyskytuje jeden či více policistů, plnící určitou misi (nezřídka honí záporáka), takřka vždy se u toho zesměšní, nikdy nejsou nenápadní a jejich počínání téměř pokaždé provází demolice. 
 
Nejinak tomu je i v případě Policajta ze sámošky 2. I když samotný název je lehce zavádějící, ve filmu se totiž nejedná o policistu, nýbrž o korpulentního sekuriťáka Paula Blarta v podání Kevina Jamese, jehož zmařené policejní ambice končí v ochrance místního obchoďáku. Svou práci však vykonává s neskrývaným entusiasmem, který jej dostane společně s dospívající dcerou až do Las Vegas, kde se účastní „sjezdu“ členů ochranek z širokého okolí. Nebyla by to ale správná bláznivá policejní komedie, kdyby se něco nepřihodilo právě v době jeho služebního volna, v kulisách luxusního hotelu a přilehlého kasina. Ano, chytří již tuší, že by se mohlo jednat o loupež. Otázka, proč si lupiči pro svou akci vybrali zrovna den sjezdu ochranek z celé země, však zůstává po celý film nezodpovězena.
 
Hlavní záporák, peroxidový Neal McDonough s očním defektem („Mám každý oko jiný a podle toho taky žiju.“) a alergií na oves, má v hledáčku umělecká díla z prostor hotelu, nicméně shodou náhod jeho záměr prokoukne nakonec i chrabrý Paul Blart, který se rozhodne patřičně zakročit, a to s ohledem na svůj nekompromisní výcvik z obchoďáku i fakt, že jeho dceru padouchové drží jako rukojmí (za zmínku stojí jistě vypjatá slovní přestřelka mezi oběma aktéry: „Hned mi vraťte mou dceru!“ „ Vy mi vraťte můj obraz!“).
 
Rozjíždí se nekonečná série akčních zákroků za použití pepřáku či airsoftových kuliček, která místy připomíná hon na zloděje ze Sám doma a zachází až do absurdních situací, jako třeba při střelbě vidličkou („Byli jsme na nože, teď jsme na vidličky“) či útoku pomocí (živého) hotelového páva. 
 
Na dopadení zlodějů se samozřejmě podílí i Paulovi kolegové z branže (mnozí již důchodového věku) a jeho dcera trpící celé své dospívání otcovou posedlostí ochrannými pomůckami a výchovou v duchu „vždy připraven“. Věčně vybavená pepřákem, vysílačkou i kapesním nožíkem však zlikviduje zlého peroxiďáka krycím ovesným krémem, který mu ve vypjaté situaci napatlá na obličej. Ten se zasažen s výkřikem „Ááá, to je oves!!“ kácí k zemi pokryt smrtelnými boláky. 
 
Ano, komedie Policajt ze sámošky 2 splňuje takřka vše, co od takového žánru můžeme očekávat, od zápletky a nádechu nebezpečí, přes popularizaci profese, až po řešení skrytých rodinných dramat. Pokud potřebujete oddych a fandíte segwayím, není na co čekat.
 
Více najdete v tabletovém magazínu, který je dostupný pro iOS a Android, nebo pro PC.

Policajt ze sámošky 2 (FDB: 57,2 %)

So 30. 01. 2016
Uvidíte na HBO HD součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Andy Fickman

Scénář Kevin James, Nick Bakay

Herci Kevin James, David Henrie, Molly Shannon, Raini Rodriguez, Gary Valentine

Délka 94 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac