Croodsovi: Zapomeňte na Flinstoneovi, jsou tu Croodsovi!

  • Filmy a seriály
  • Autor Iva Přivřelová
  • Foto HBO

Žijí v jeskyni, ale problémy řeší jako běžná americká rodina. Akorát čelí většímu nebezpečí, že je může venku někdo sežrat. Kdo? Hrdinové nového animáku od studia Dreamworks, který se ucházel o Oscara.

S trach je dobrý, změna špatná. Tak zní filozofie taťky Croodse, dle které řídí celou rodinu. Má proto dobrý důvod. Žije v pravěké jeskyni a venku se potuluje řada roztodivných zvířátek, které by si sice vaše děti asi chtěly vzít domů na hraní, ale pana Croodse děsí. Protože správně předpokládá, že i ta nejroztomilejší růžová kočička by všechny s chutí sežrala. Ale když se rodinná jeskyně stane neobyvatelnou, ani takový zbabělec nemá na vybranou. Pak se jeho rodinka vydá na výpravu do bezpečí a začne pořádné dobrodružství. A taky větší zábava.
 
Nepřekvapivě, podobně jako kdysi Flintstoneovi, i Croodsovi se chovají v podstatě jako obyčejná americká rodina. Akorát nosí kožešiny, americký fotbal hrají s potravou a na výletě se prodírají fantaskním světem, vizuálně podmanivým, skoro jako v Avataru. Jejich osudy spolu vymysleli, napsali a zrežírovali Kirk De Micco a Chris Sanders, s námětem jim pomáhal ex-Monty Python John Cleese. Tito tvůrci už mají za sebou pár úspěchů. Především Chris Sanders, který se podílel na Lvím královi a výrazně i na prvním dobrodružství Jak vycvičit draka. I tento film, stejně jako Croodsovi, Shrek nebo Madagaskar, vznikl v animačních místnostech studia Dreamworks. Na svou pravěkou rodinku můžou být všichni ve studiu hrdí. Snímek, který v originále daboval Nicholas Cage nebo Emma Stone, vydělal v kinech po světě přes 580 milionů dolarů. Dost na to, aby se začala připravovat dvojka. Ta se má do kin dostat v listopadu roku 2017.

Croodsovi (FDB: 82,4 %)

So 12. 07. 2014
Uvidíte na HBO HD součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Chris Sanders, Kirk De Micco

Scénář Chris Sanders, Kirk De Micco

Hlasové obsazení Filip Blažek, Nikola Votočková, Jan Maxián, Bohdan Tůma, Lucie Juřičková, Ludmila Molínová

Délka 98 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac