300: Vzestup říše: Zastavený příval aneb toto není Sparta

  • Filmy a seriály
  • Autor Radim Bartík
  • Foto Profimedia.cz

Peršané útočí. Řekové se brání. Krev stříká. Eva Green zuří. Bitva u Thermopyl byla teprve začátek.

Píše se doba, kdy antika ještě není starodávná romantika, a zoufalí Atéňané překážejí v cestě pomstychtivé perské armádě. V jejím čele stojí zuřivá Eva Green jako vojevůdkyně Artemisia, která seká, bodá a cupuje každého, kdo se jí odváží čelit. Později v předvečer rozhodující bitvy se stejnou vervou svede hlavního hrdinu. Přesně tak! Eva Green je opět v Evině rouše a její základní instinkt trumfne i tu nejbrutálnější smrt na obrazovce.  
 

Tohle jsou Atény!

300: Vzestup říše se tváří jako pokračování hitu 300: Bitva u Thermopyl, ale ve skutečnosti je mnohem víc. Děj se odehrává předtím, během toho a poté, co si výkvět Sparty vyšel na „procházku“ a zastavil příval dobyvačných Peršanů na souši. Tohle není Sparta, jsou to Atény a jejich hrdinové vedení Themistoklem jdou primárně proti perskému loďstvu. Původní režisér Zack Snyder přešel k Muži z oceli, takže Vzestup říše převzal neznámý Noam Murro. 
 
Styl režiséra reklam nemůže světu 300 nijak uškodit, ale Murro nemá v rukávu nic nového. Kromě hektolitrů krve. Od úvodního střetu na moři prošpikovaného zpomalenými záběry a brutálními zabíjačkami je 300: Vzestup říše vizuálně promyšlená podívaná, ale nad jejím obsahem se moc dumat nedá. Ukazuje se, že i když se Bitva u Thermopyl vůbec nedržela zkrátka, oproti Vzestupu říše byla ještě umírněným filmem. Tohle je prostě 300 na tři sta.

300: Vzestup říše (FDB: 74.7 %)

Ne 28. 06. 2015
Uvidíte na HBO HD součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Noam Murro

Herci Sullivan Stapleton, Eva Green, Lena Headey, Hans Matheson, Callan Mulvey, David Wenham, Rodrigo Santoro

Délka 98 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac