22 Jump Street: Opakování je matka „srandovnosti“

  • Filmy a seriály
  • Autor Radim Bartík
  • Foto HBO

Ne moc schopní policajti Channing Tatum a Jonah Hill dospěli. Tentokrát blbnou v přestrojení na vysoké.

Dvě nejlepší komedie roku 2014 natočili dva lidé. Ti samí dva lidé. Autorská dvojice scénáristů a režisérů Phil Lord a Chris Miller to díky hitu Everything is Awesome z animovaného Lego příběhu dotáhli až na Oscary, ale, že všechno je skvělé, platí i pro policajtskou patálii 22 Jump Street. 
 
Jejich pokračování revitalizované filmové verze zapomenutého seriálu z 80. let, který udělal z Johnnyho Deppa mladou televizní hvězdu, si na nic nehraje. Úvodní akční scéna se sice odvážně tváří, že tohle dobrodružství neschopných policajtů Jenka (Channing Tatum) a Schmidta (Jonah Hill) bude temnější (další klišé poslední doby), ale to netrvá dlouho.  
 
21 Jump Street byl hit a jeho hrdinům se na konci filmu podařil dobrý zátah. Obojí má vliv na pokračování s viditelně vyšším rozpočtem před i za kamerou, který ovšem nezabránil klíčovému přesunu. Policejní stanice se musela z původního kostela přestěhovat do kostela naproti přes ulici. Ale zasvěcení asijské verzi Ježíše zůstalo a kvůli názvu se nová adresa vyloženě hodí. 22 Jump Street se drží stejného vzorce jako předchůdce. Navzdory návrhu jednoho z hrdinů, že by se tentokrát mohli přidat k tajné službě, se policajti v přestrojení znovu vrací na školu. Místo střední je to výška, ale tím veškerá rozdílnost končí.

22 Jump Street (FDB: 76.4 %)

So 27. 06. 2015
Uvidíte na HBO HD součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Phil Lord, Chris Miller

Herci Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens, Jillian Bell, Ice Cube

Délka 112 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac