Zákulisí magie: Kouzla jsou věda

  • Dokument
  • Autor František Novotný
  • Foto National Geographic

Tahání králíků z klobouku či čtvrcení figurantek nás baví odpradávna a rádi věříme, že jsou skutečnými kouzly. Pokud si chcete tuto iluzi uchovat, nečtěte dále.

Vedle kejklířů a potulných divadelníků byli kouzelníci běžnou součástí oslav a jarmarků už ve středověku. Vědecký a technologický pokrok v devatenáctém století dal nové možnosti i iluzionistům. Generace Harry Houdiniho vyvinula triky a techniky, které jejich následovníci používají dodnes.
 
Moderní mágové jako Siegfried a Roy či David Copperfield se stali televizními hvězdami a uhranuli publikum po celém světě. Posledně jmenovaný za svou třicetiletou kariéru získal jednadvacet sošek Grammy, jedenáctkrát se zapsal do Guinessovy knihy rekordů a stal se nejvíce vydělávajícím jednotlivcem v šoubyznysu, když si vykouzlil přes čtyři miliardy dolarů.
 
Magie vždy byla a stále je tajemným učením, které se předává jen mezi zasvěcenými. Znalost technik kouzelnického řemesla vás možná připraví o něco z jeho fascinace. Však stejným dobrodružstvím, jako sledovat výstup iluzionisty, je nahlédnout do zákulisí jejich kouzel.

Zákulisí magie

Čt 06. 11. 2014
Uvidíte na Nat Geo Channel součást balíčků Multi a Kombi
magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac